Návštěva v redakci školní telky Cihelky

Mgr. Václav Severa

Ve čtvrtek 1. prosince nás ve škole navštívil pan Karel Soukop, redaktor TV Polar. Zavítal do naší redakce školní telky Cihelky.

V první části  se naši žáci pracující ve školní televizi dozvěděli spoustu zajímavých informací. Byla nám představena technika – kamera, mikrofony, dozvěděli jsme se, jak se tvoří reportáž, na co se máme při natáčení zaměřit, jakých chyb se vyvarovat jak vést točit rozhovory atd. Věřím, že spoustu nových poznatků využijeme v naší tvorbě.

Ve druhé části jsme na oplátku ukázali my, jak pracujeme. Ukázali jsme panu redaktorovi, jak točíme zprávy, jakou techniku používáme a jak postupujeme. Pan redaktor natočil reportáž a na závěr pořídil i rozhovory s našimi žáky. Všichni jsme si to moc užili.